17.008.02 X-Proximator zagięty 2,5mm mezjalny

  • szt.
  • Cena netto: 355,56 zł 384,00 zł

X-Proximator to narzędzie do ekstrakcji przez luksację, o rozmiarze 2,5mm przeznaczone do zastosowania podczas procedury ekstrakcji zęba dostęp mezjalny

X-Proximator to narzędzie do ekstrakcji przez luksację, o rozmiarze 2,5mm przeznaczone do zastosowania podczas procedury ekstrakcji zęba dostęp mezjalny.

Ten instrument luksujący ma końcówkę wygiętą, smukłą i płasko zakończoną - idealnie dopasowaną do powierzchni mezjalnych usuwanego zęba.

  • Specjalnie ukształtowana rączka narzędzia (kształt "choinki") nie pozwala na ślizganie się ręki stomatologa, nawet jeśli rękawiczka jest mokra.
  • Kształt rączki nie przypomina standardowej dźwigni, instrument wymusza chwyt podobny do trzymania ołówka, przez co praca jest dużo bardziej precyzyjna a ekstrakcja delikatniejsza.
  • Narzędzie jest zmatowione za pomocą specjalnych piasków na ostatnim etapie polerowania, dzięki czemu światło lampy nie odbija się w instrumencie.


UWAGA!
Narzędzi z serii X-Proximator nie należy stosować jak dźwigni (do wywarzania zęba), gdyż są to narzędzia precyzyjne i ostre, przez co bardziej wrażliwe na przenoszenie siły!

Wszystkie instrumenty X-Proximator przeznaczone są do ekstrakcji zęba poprzez luksację - przecięcie włókien Sharpeya
.


Strona w katalogu 05-44