Apatos Mix (3 wielkości opakowań, różna granulacja)

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: OsteoBiol
  • Dostępność: Jest Jest

  • Historia ceny
  • szt.
  • Cena netto: 305,56 zł 330,00 zł

Apatos - heterologiczny granulat kości pochodzenia wieprzowego, niesceramizowany w procesie produkcji, uniwersalny wypełniacz przestrzeni o działaniu osteokondukcyjnym. Dostępny w dwóch wariantach - mieszaniny kości gąbczastej i korowej (mix) i kości korowej (cortical).

OsteoBiol Apatos jest produktem pochodzenia zwierzęcego, który dzięki swoim właściwościom podobnym do zmineralizowanej kości ludzkiej, może być stosowany jako alternatywa do kostnych wszczepów autogennych.

Naturalnie mikroporowata konsystencja materiału Apatos ułatwia formowanie i infiltrację nowej tkanki kostnej w obszarze defektu kości, polepszając rekonstrukcję i przyśpieszając ten proces.

Hydroksyapatyt Apatos dostępny jest w trzech wersjach granulatu: kortykalnym, gąbczastym i mix.

Użycie:
Apatos musi być zawsze zwilżony i dokładnie wymieszany z klikoma kroplami sterylnego roztworu fizjologicznego; może być również mieszany z krwią pacjenta lub z lekiem, jaki został wybrany do przeprowadzanego zabiegu; w ten sposób uzyskana mieszanina powinna być założona do ubytku za pomocą sterylnej szpatułki lub strzykawki do biomateriałów.

Zastosowanie kliniczne:
Chirurgia szczękowa: jako wypełnienie ubytku po ekstrakcji, usunięciu cysty lub do zabiegów rozszczepionego wyrostka.

Implantologia: uniwersalny wypełniacz używany w leczeniu dehiscencji i zapalenia okołowszczepowego, w procedurach podniesienia dna zatoki z dojściem bocznym i pionowym.

Apatos
może być osłonięty membraną Evolution lub Soft Cortical Lamina.


Teraz nowość!

Aplikacja na urządzenia mobilne OsteoBiol App (Apple, Android) to multimedialny katalog biomateriałów, kompedium wiedzy o procedurach GBR/GTR, a także moduł do pracy z pacjentem, z pomocą którego wytłumaczenie planowanego zabiegu i uzyskanie zgody pacjenta stanie się łatwiejsze niż kiedykolwiek!

Do ściągnięcia za darmo ze sklepów iStore i Google Play na tablety i telefony komórkowe!