Derma (8 rozmiarów)

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: OsteoBiol
  • Dostępność: Na zamówienie Na zamówienie
  • szt.
  • Cena netto: 391,67 zł 423,00 zł

Wytworzone z kolagenu skórnego pochodzenia zwierzęcego (wieprzowego), metodą opracowaną przez Tecnoss, membrany Derma są całkowicie resorbowalne.

Wytworzone z kolagenu skórnego pochodzenia zwierzęcego (wieprzowego), metodą opracowaną przez Tecnoss, membrany Derma są całkowicie resorbowalne.

Zwarta konsystencja i odporność na uszkodzenia pozwala na doskonałą stabilizację i wydłużoną ochronę biomateriału w zabiegach dużej regeneracji. Stanowi jednocześnie mocną barierę ukierunkowującą wzrost nabłonka i zapobiegającą jego wrastaniu.

Sposób użycia:
Membranie należy nadać żądany kształt za pomocą nożyczek. Następnie namoczyć w letnim roztworze fizjologicznym na 15 minut. Kiedy membrana osiągnie już żądaną elastyczność, należy ją umieścić w przygotowanym wcześniej miejscu wszczepu. Bardzo ważne jest, by przygotować kieszonkę za pomocą dźwigni, by uzyskać dobre przyleganie membrany w miejscu wszczepu po zaszyciu brzegów. Jeśli nie jest to możliwe, zaleca się założyć szew kopertowy, dzięki któremu krawędzie dziąsła przytrzymają membranę.

Jeśli membrana z jakiegokolwiek powodu rozchodzi się (na przykład, wtórne rozerwanie krawędzi) nie należy jej usuwać; jej plastyczność i konsystencja pozwalają na całkowite zagojenie rany przez ziarnowanie.

Wskazania kliniczne:
Chirurgia szczękowa i traumatologia: stabilizacja i ochrona dużej regeneracji z ryzykiem ekspozycji.

Implantologia: ochrona i stabilizacji poddawanych regeneracji defektów dwuściennych;

Periodontologia: utworzenie przestrzeni w recesjach dziąsłowych (Derma Bardzo Cienka).


Teraz nowość!

Aplikacja na urządzenia mobilne OsteoBiol App (Apple, Android) to multimedialny katalog biomateriałów, kompedium wiedzy o procedurach GBR/GTR, a także moduł do pracy z pacjentem, z pomocą którego wytłumaczenie planowanego zabiegu i uzyskanie zgody pacjenta stanie się łatwiejsze niż kiedykolwiek!

Do ściągnięcia za darmo ze sklepów iStore i Google Play na tablety i telefony komórkowe!