Gen-Os (4 wielkości opakowań)

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: OsteoBiol
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • Cena netto: 207,41 zł 224,00 zł

OsteoBiol Gen-Os to korowo-gąbczasty miks kości heterologicznej z kolagenem stosowany jako uniwersalny wypełniacz przestrzeni.

 

OsteoBiol Gen-Os to korowo-gąbczasty miks kości heterologicznej z kolagenem stosowany jako uniwersalny wypełniacz defektu kostnego.

W skrócie:
- biomateriał kościozastępczy pochodzenia wieprzowego
- znacznie przyśpiesza procesy naprawcze - z naturalnym kolagenem zawartym w każdej cząsteczce biomateriału (w formie włókien)
- ulega pełnej przebudowie - cząsteczki nie są produkowane w wysokiej temperaturze i nie są sceramizowane, przez co osteoklasty są w stanie je zdegradować
- rozwiązanie do każdej potrzeby - cztery wielkości opakowań 0,25g, 0,5g, 1g, 2g (1g = 2 cm3)
- zróżnicowany czas resorpcji cząsteczek - mikronizacja 250-1000 nm
- podobna do kości autogennej, choć czas resorpcji wydłużony - mieszanina kości gąbczastej i korowej (75%/25%)
- czas oczekiwania na re-entry 4-5 miesięcy w zależności od objętości i miejsca wszczepu
- zwiększa swoją objętość po nawilżeniu o 50% - z 0,5 g materiału uzyskasz 1,5 cm3 gotowego wypełniacza
- doskonale przylega do narzędzi i do ścian ubytku
- doskonała relacja ceny do jakości!

- Wciąż wydłużająca się lista publikacji w recenzowanych magazynach z zakresu chirurgii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej!

Naturalny substytut kości autogennej z zachowaną strukturą (matryca i forma porowata), wykazuje dużą aktywność osteokondukcyjną. Jest biokompatybilny i biodostępny, co potwierdzają testy przeprowadzone przez Universita degli Studi di Torino zgodnie z metodą ISO 10993 na żywych tankach.

Gen-Os ulega remodellingowi w miarę tworzenia się nowej tkanki kostnej pacjenta i zapewnia wsparcie tkanek podczas formowania się nowej kości pozwalając na zachowanie oryginalnego kształtu i objętości (właściwości osteokondukcyjne). Ponadto, dzięki zawartości kolagenu Gen-Os ułatwia krzepnięcie krwi i następnie inwazję naprawczych i regenerujących komórek, a w konsekwencji restitutio ad integrum w obszarze brakującej kości.

Ze względu na swoją hydrofilność może służyć jako nośnik wybranych leków.

Zastosowanie kliniczne:
Chirurgia szczękowa: do zastosowania jako wypełnienie kości po ekstrakcji, usunięciu cysty, rozczepieniu wyrostka.
Implantologia: uniwersalny wypełniacz stosowany w zabiegach leczenia dehiscencji i zapalenia okołowszczepowego (periimplantitis), defektów dwuściennych, podniesienia dna zatoki z dojściem bocznym i zamkniętym. 

W miarę potrzeb Gen-Os może być dodatkowo stabilizowany i przykryty membraną OsteoBiol Evolution, Derma lub płytką kości korowej Soft Cortical Lamina.

Zalety:
Po zwilżeniu sterylnym roztworem soli fizjologicznej Gen-Os zwiększa swoją objętość o 50%, natomiast zwilżony kolagen, zawarty w każdej granulce, wpływa na lepszą adhezję biomateriału.

Użycie:
Gen-Os musi być zawsze zwilżony i dokładnie wymieszany kilkoma kroplami sterylnego roztworu fizjologicznego lub krwią pacjenta w celu aktywacji matrycy kolagenowej i wzmocnienia adhezji biomateriału. Jeśli jest taka potrzeba, może być również mieszany z lekami wybranymi do zabiegu.

Animacja przedstawia jedno z zastosowań preparatu Gen-Os - regenerację kości w defektach śródkostnych:Teraz nowość!

Aplikacja na urządzenia mobilne OsteoBiol App (Apple, Android) to multimedialny katalog biomateriałów, kompedium wiedzy o procedurach GBR/GTR, a także moduł do pracy z pacjentem, z pomocą którego wytłumaczenie planowanego zabiegu i uzyskanie zgody pacjenta stanie się łatwiejsze niż kiedykolwiek!

Do ściągnięcia za darmo ze sklepów iStore i Google Play na tablety i telefony komórkowe!