GTO (2 wielkości opakowań)

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: OsteoBiol
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • Cena netto: 1 007,41 zł 1 088,00 zł

OsteoBiol GTO to heterologiczny miks kości korowo-gąbczastej z zachowanym kolagenem + TSV Gel, stosowany jako uniwersalny wypełniacz defektu kostnego.

OsteoBiol GTO to heterologiczny miks kości korowo-gąbczastej z zachowanym kolagenem + TSV Gel, stosowany jako uniwersalny wypełniacz defektu kostnego.


W skrócie:


Pochodzenie tkanki
Heterologiczny miks kości korowo-gąbczastej

Kolagen tkankowy
Zachowany

Forma fizyczna
Nawilżone granulki kostne i OsteoBiol® TSV Gel

Skład
~ 80% miks granulatu
~ 20% OsteoBiol® TSV Gel

Granulacja
600-1000 μm

Czas re-entry
Około 5 miesięcy

Opakowania
Strzykawka: 0.5 cc, 2.0 cc


GTO to materiał kościozastępczy pochodzenia heterologicznego. Jest mieszaniną granulek kości korowo-gąbczstej z zachowanym naturalnym kolagenem o granulometrii od 600 do 1000 μm odpowiednio zmieszaną z TSV Gel, który składa się z heterologicznego żelu kolagenowego typu I i III, połączonego z wielonienasyconymi kwasami tłuszczowymi i biokompatybilnymi kopolimerami syntetycznymi rozpuszczonymi w roztworze wodnym.

GTO jest stopniowo resorbowany i niezwykle osteokondukcyjny. Ponadto zachowana w granulkach macierz kolagenowa ułatwia krzepnięcie krwi, a następnie inwazję komórek naprawczych i regenerujących. Te unikalne właściwości powodują, że formowanie się nowej tkanki kostnej postępuje bardzo szybko, pozwalając na zachowanie odpowiedniej objętości wszczepu, tworzenie się zdrowej tkanki kostnej i, co za tym idzie, ostatecznie zakończoną sukcesem rehabilitację pacjenta poprzez wszczepienie implantu.

Użycie:

GTO konfekcjonowany jest w gotowych do użycia strzykawkach i może być nakładany do ubytku bez konieczności uprzedniego nawilżania. Łatwo dostosowuje się do kształtu ubytku i jest przy tym niezwykle stabilny.

Zastosowanie kliniczne:

Ze względu na swoją lepkość oraz konsystencję, GTO jest szczególnie polecany do zabiegów augmentacji horyzontalnej (np. ubytków dwuściennych w przypadku resorpcji wyrostka) oraz w zabiegach zachowania wymiarów wyrostka zębodołowego po ekstrakcji, z uszkodzoną blaszką przedsionkową. 


Podczas podnoszenia zatoki szczękowej metodą otwartą, GTO aplikujemy bezpośrednio przez okienko kostne, co stabilizuje dodatkowo implant w przypadku natychmiastowej implantacji.

GTO może być również stosowany w leczeniu ubytków okołoimplantowych oraz dużych defektów śródkostnych.