Gel 40 (2 wielkości opakowań)

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: OsteoBiol
  • Dostępność: Jest Jest

  • Historia ceny
  • szt.
  • Cena netto: 356,48 zł 385,00 zł

OsteoBiol Gel 40 to kompozycja naturalnego kolagenu typu I i III uzyskana w wyjątkowym procesie, zawierająca w 60% granulat Gen-Os.

OsteoBiol Gel 40 to matryca kolagenowa typu I i III uzyskana w wyjątkowym procesie produkcji w firmie Tecnoss, wypełniona w 60% swojej objętości mikronizowaną kością heterologiczną Gen-Os (o rozdrobnionej granulacji do 300 mikrometrów) dla zwiększenia twardości konsystencji i stabilności materiału.

Materiał ma konsystencję żelu w temperaturze poniżej 30ºC. W wyższej temperaturze zmniejsza się gęstość materiału, więc Gel 40 może być mieszany z płynami rozpuszczalnymi w wodzie i tłuszczach.

Dzięki zawartości kolagenu Gel 40 ułatwia krzepnięcie krwi, a następnie inwazję naprawczych i regenerujących komórek; dodatkowo kość kortykalno-gąbczasta zapewnia niezbędny stelaż dla nowo odbudowującej się kości.

Jeżeli utwardzenie żelu jest zbyt mocne zaleca się dodanie kilku kropel wody lub roztworu letniej soli fizjologicznej przed założeniem do defektu i dokładne wymieszanie nowo powstałej mikstury do momentu uzyskania żądanej konsystencji. Po umieszczeniu w defekcie Gel 40 rozpuszcza się pod wpływem temperatury ciała łącząc się z krwią i tym samym przyczyniając się do szybszego krzepnięcia krwi.

Zastosowanie kliniczne:
Gel 40:
podniesienie dna zatoki z dojściem pionowym; leczenie kieszonek przyzębia i recesji dziąsłowych; może być również mieszany z Gen-Os i używany jako stabilizator wszczepu.

Animacja przedstawia jedno z zastosowań preparatu Gel40 - podniesienie dna zatoki metodą zamkniętą:

Teraz nowość!

Aplikacja na urządzenia mobilne OsteoBiol App (Apple, Android) to multimedialny katalog biomateriałów, kompedium wiedzy o procedurach GBR/GTR, a także moduł do pracy z pacjentem, z pomocą którego wytłumaczenie planowanego zabiegu i uzyskanie zgody pacjenta stanie się łatwiejsze niż kiedykolwiek!

Do ściągnięcia za darmo ze sklepów iStore i Google Play na tablety i telefony komórkowe!