mp3 (6 wielkości opakowań)

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: OsteoBiol
  • Dostępność: Jest Jest

  • Historia ceny
  • szt.
  • Cena netto: 412,04 zł 445,00 zł

OsteoBiol mp3 to biomateriał pochodzenia wieprzowego, składający się z nawilżonych granulek kości gąbczastej i korowej z kolagenem (600-1000 μm) dokładnie wymieszanych z czystym żelem kolagenowym OsteoBiol Gel 0.

OsteoBiol mp3 to heterologiczny nawilżony miks kości korowo-gąbczastej z kolagenem stosowany jako uniwersalny wypełniacz defektu kostnego.

W skrócie:
- gotowy do użyciabrak konieczności nawilżania biomateriału skraca czas zabiegu i pozwala na ograniczenie ryzyka ekspozycji materiału na patogeny
- wygodna aplikacja
forma strzykawki pozwala na precyzyjne umieszczenia biomateriału w polu
-
przewidywalne wyniki możliwe re-entry już w około 5 miesięcy
- biomateriał kościozastępczy pochodzenia wieprzowego

- znacznie przyśpiesza procesy naprawcze - z naturalnym kolagenem zawartym w każdej cząsteczce biomateriału (w formie włókien)
- ulega pełnej przebudowie - cząsteczki nie są produkowane w wysokiej temperaturze i nie są sceramizowane, przez co osteoklasty są w stanie je zdegradować
- rozwiązanie do każdej potrzeby - cztery wielkości strzykawek pakowanych pojedynczo lub po 3szt (0,25cc, 0,5cc, 1cc, 2cc)
- zróżnicowany czas resorpcji cząsteczek - mikronizacja 600-1000 nm
- doskonała relacja ceny do jakości!

- Wciąż wydłużająca się lista publikacji w recenzowanych magazynach z zakresu chirurgii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej!

OsteoBiol mp3 ma bardzo podobne cechy do mineralnej struktury kości ludzkiej i może być stosowany jako alternatywa do wszczepów z kości autogennej. Naturalnie mikroporowata struktura granulek ułatwia formowanie się nowej tkanki kostnej w miejscu ubytku i przyśpiesza proces regeneracji.

Materiał mp3 resorbuje się stopniowo, dzięki czemu zachowuje oryginalny kształt i objętość wszczepu (właściwości osteokondukcyjne). Ponadto zawarty w nim kolagen ułatwia powstawanie skrzepu, a następnie inwazję komórek naprawczych i regeneracyjnych.Użycie:
mp3 konfekcjonowany jest w gotowych do użycia strzykawkach i może być nakładany do ubytku bez konieczności uprzedniego nawilżania. Po dopasowaniu materiału do kształtu defektu należy usunąć wszelkie niestabilne fragmenty, a następnie przystąpić do zaszywania tkanek.

Zastosowanie kliniczne:
Chirurgia szczękowa i implantologia: dzięki szczególnej formie i granulacji mp3 jest idealnym biomateriałem do chirurgicznych zabiegów podniesienia dna zatoki szczękowej z dostępu bocznego.

Zaleca się zamknięcie antrotomii za pomocą membrany OsteoBiol Evolution lub OsteoBiol Special.

Animacja przedstawia jedno z zastosowań preparatu mp3 - podniesienie dna zatoki szczękowej z dostępu bocznego:


Teraz nowość!

Aplikacja na urządzenia mobilne OsteoBiol App (Apple, Android) to multimedialny katalog biomateriałów, kompedium wiedzy o procedurach GBR/GTR, a także moduł do pracy z pacjentem, z pomocą którego wytłumaczenie planowanego zabiegu i uzyskanie zgody pacjenta stanie się łatwiejsze niż kiedykolwiek!

Do ściągnięcia za darmo ze sklepów iStore i Google Play na tablety i telefony komórkowe!