Putty (5 wielkości opakowań)

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: OsteoBiol
  • Dostępność: Jest Jest

  • Historia ceny
  • szt.
  • Cena netto: 310,19 zł 335,00 zł

Biomateriał OsteoBiol Putty w strzykawce, ma konsystencję gęstej pasty i składa się w 80% z Gen-Os i w 20% z czystego żelu kolagenowego OsteoBiol Gel 0.

OsteoBiol Putty to nawilżona heterologiczna korowo-gąbczasta pasta kostna z kolagenem zaprojektowana specjalnie do ubytków okołowszczepowych.


W skrócie:
-
forma pastymniejsza granulacja (do 300 µm) i większa zawartość żelu kolagenowego (20% Gel0) gwarantuje wyjątkową plastyczność materiału – wstrzyknięty między ścianę defektu a implant doskonale wypełnia całą objętości ubytku
- gotowa do użyciabrak konieczności nawilżania biomateriału skraca czas zabiegu i pozwala na ograniczenie ryzyka ekspozycji materiału na patogeny
- wygodna aplikacjaprecyzyjna strzykawka pozwala na łatwe i szybkie umieszczenia biomateriału w polu
- przewidywalne wyniki re-entry już w około 4 miesiące
- biomateriał kościozastępczy pochodzenia wieprzowego
- znacznie przyśpiesza procesy naprawcze - z naturalnym kolagenem zawartym w każdej cząsteczce biomateriału (w formie włókien)
- ulega pełnej przebudowie - cząsteczki nie są produkowane w wysokiej temperaturze i nie są sceramizowane, przez co osteoklasty są w stanie je zdegradować
- rozwiązanie do każdej potrzeby - trzy wielkości strzykawek pakowanych pojedynczo lub po 3szt (0,25cc, 0,5cc, 1cc)
- doskonała relacja ceny do jakości!

- Wciąż wydłużająca się lista publikacji w recenzowanych magazynach z zakresu chirurgii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej!

Putty to pasta kostna nie zawierająca antygenów, składająca się w 80% Gen-Os i 20% czystego kolagenu Gel 0. Produkt ten jest wytwarzany zgodnie ze specjalną, opatentowaną procedurą, która nadaje materiałowi wyjątkową rozciągliwość i plastyczność, dzięki czemu jest bardzo łatwy do nałożenia do kieszonek i okołowszczepowych defektów z zachowanymi ścianami.

OsteoBiol Putty ma bardzo podobne cechy do mineralnej struktury kości ludzkiej i ze względu na swoją wyjątkowo plastyczną formę jest idealnym produktem do wypełniania zębodołów po ekstrakcji i defektów okołowszczepowych z nieuszkodzonymi ścianami.

Materiał Putty resorbuje się stopniowo, dzięki czemu zachowuje oryginalny kształt i objętość wszczepu (właściwości osteokondukcyjne). Ponadto zawarty w nim kolagen ułatwia powstawanie skrzepu, a następnie inwazję komórek naprawczych i regeneracyjnych.

Użycie:
Putty konfekcjonowana jest w gotowych do użycia strzykawkach i może być nakładana do ubytku bez konieczności uprzedniego nawilżania. Po dopasowaniu materiału do kształtu defektu należy usunąć wszelkie niestabilne fragmenty przed założeniem szwów.

Aby zabieg zakończył się sukcesem Putty musi zostać idealnie ustabilizowana w polu – kształt ubytku powinien zapewnić paście odpowiednie wsparcie. Z tego powodu nie należy stosować Putty przy ubytkach dwuściennych i zabiegach sinus lift z dostępu bocznego.

Zaleca się stosowanie membrany Evolution w celu ochrony pasty kostnej Putty wprowadzonej do ubytków okołowszczepowych.

Zastosowanie kliniczne:
Chirurgia szczękowa: idealny wypełniacz zębodołu po ekstrakcji, w leczeniu ziarniaków i cyst.

Implantologia: wszechstronny wypełniacz wyrostka, stosowany do zachowania objętości wyrostka i w zabiegach natychmiastowej implantacji. Idealny w leczeniu periimplantitis i procedurach ridge split. W zabiegach sinus lift metodą zamkniętą pastę kostną Putty można stosować samodzielnie lub łącząc ją z granulatem Gen-Os dla ułatwienia wprowadzania materiału.

Animacja przedstawia jedno z zastosowań preparatu Putty – regenerację okołowszczepowych defektów kostnych:

Teraz nowość!

Aplikacja na urządzenia mobilne OsteoBiol App (Apple, Android) to multimedialny katalog biomateriałów, kompedium wiedzy o procedurach GBR/GTR, a także moduł do pracy z pacjentem, z pomocą którego wytłumaczenie planowanego zabiegu i uzyskanie zgody pacjenta stanie się łatwiejsze niż kiedykolwiek!

Do ściągnięcia za darmo ze sklepów iStore i Google Play na tablety i telefony komórkowe!