Semi-Rigid Lamina

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: OsteoBiol
  • Dostępność: Na zamówienie Na zamówienie
  • szt.
  • Cena netto: 989,81 zł 1 069,00 zł

Semi-Rigid Lamina - półtwarda elastyczna sucha płytka wytworzona z wolnej od antygenów kości korowej pochodzenia zwierzęcego.

Lamina produkowana jest z kości korowej pochodzenia heterologicznego w opatentowanym procesie Tecnoss®, który pozwala na uniknięcie ceramizacji kryształków hydroksyapatytu, umożliwiając w ten sposób stopniową resorpcję.

Rigid Lamina poddawana jest procesowi częściowego odwapniania (50 % vs. Lamina soft), co zmienia jej konsystencję w ten sposób, że przypomina strukturę typową dla korowej tkanki kostnej.

Rigid Lamina to unikalna bariera z kości korowej, zaprojektowana z myślą o rekonstrukcji oczodołu.

 

Stosowanie:

Rigid Lamina może być ukształtowana za pomocą odgryzacza kostnego (nie nożyczek !), a następnie należy ją nawilżyć przez zanurzenie w roztworze soli fizjologicznej na 5-10 minut. W momencie osiągnięcia odpowiedniej plastyczności można rozpocząć dostosowywanie jej kształtu do wymiarów miejsca wszczepu. Należy ją unieruchomić w polu za pomocą tytanowych mikro-śrub lub szwów chirurgicznych bezpośrednio do otaczających tkanek. Jeżeli proces nawilżania będzie trwał zbyt długo może dojść do utraty konsystencji biomateriału.

Przewidywany czas re-entry:

0.7 mm: około 7 miesięcy

1.0 mm: około 6 miesięcy

 

Wskazania kliniczne:

Rigid Lamina (35x35x1,0 mm) polecana jest w zabiegach rekonstrukcji oczodołu i ścian wokół oczodołu. Nowa sztywna Rigid Lamina o grubości 0,7 mm (35x15) stanowi realną alternatywę dla autogennnych korowych płytek kostnych w rekonstrukcji trójwymiarowych defektów wyrostka zębodołowego techniką płytkową.