Soft Cortical Lamina (5 rozmiarów)

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: OsteoBiol
  • Dostępność: Na zamówienie Na zamówienie
  • szt.
  • Cena netto: 805,56 zł 870,00 zł

Soft Cortical Lamina - Miękkie płytki korowe wytworzone z wolnej od antygenów kości korowej pochodzenia zwierzęcego.

OsteoBiol® Soft Cortical Lamina to heterologiczna kość korowa o nie ceramicznych kryształkach hydroksyapatytu, przez co jest fizjologicznie resorbowalna.

W skrócie:
- płytka kości korowej – idealna w przypadkach wymagających długotrwałej bariery między tkanką miękką a wszczepem ( czas resorpcji w zależności od grubości Laminy: 5-8 miesięcy)
- szeroki wybórpięć wielkości membran dostosowanych do zróżnicowanych potrzeb (25x25, 20x40, 25x35, 30x30, 35x35 mm)
- posiada gładkie brzeginie powoduje mikrouszkodzeń otaczających ją tkanek
- wzmocnione unaczynieniepłytka Lamina posiada naturalne kanały naczyń krwionośnych
- ulega pełnej przebudowie
- membrana pochodzenia wieprzowego
-
może być ukształtowana do morfologii defektu, przy użyciu sterylnych nożyczek
- doskonała relacja ceny do jakości!

OsteoBiol® Soft Cortical  Lamina to unikalna bariera z kości korowej, zaprojektowana z myślą o zabiegach poziomej augmentacji kości z defektami dwuściennymi.

Użycie:
Płytka kostna OsteoBiol® Soft Cortical Lamina może być ukształtowana za pomocą sterylnych nożyczek do pożądanego kształtu, a następnie należy ją nawilżyć przez zanurzenie w roztworze soli fizjologicznej na 5-10 minut.

W momencie osiągnięcia odpowiedniej plastyczności można rozpocząć dostosowywanie jej kształtu do wymiarów miejsca wszczepu. Należy ją unieruchomić w polu za pomocą tytanowych mikrośrub lub szwów chirurgicznych (model Fine – cienka) bezpośrednio do otaczających tkanek z zastosowaniem atraumatycznej igły o przekroju trójkątnym.

Wskazania kliniczne:
Chirurgia szczękowa i traumatologia: stabilizacja i ochrona regeneracji o dużychrozmiarach z ryzykiem ekspozycji, gdziepłytka doskonale dostosuje się do zarównoleżącej poniżej kości, jak i do tkanek miękkich.

Implantologia: idealna do zabezpieczenia i stabilizacji augmentacji ubytków dwuściennych lub regeneracji okołowszczepowych w odcinku estetycznym.

Model Fine (cienka) ma również zastosowanie w zamknięciu okienka kostnego w procedurze sinus lift.

Aplikacja przedstawia jedno z zastosowań płytki Lamina - zabieg poziomej augmentacji:

Teraz nowość!

Aplikacja na urządzenia mobilne OsteoBiol App (Apple, Android) to multimedialny katalog biomateriałów, kompedium wiedzy o procedurach GBR/GTR, a także moduł do pracy z pacjentem, z pomocą którego wytłumaczenie planowanego zabiegu i uzyskanie zgody pacjenta stanie się łatwiejsze niż kiedykolwiek!

Do ściągnięcia za darmo ze sklepów iStore i Google Play na tablety i telefony komórkowe!