Special -extra cienka (2 rozmiary)

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: OsteoBiol
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • Cena netto: 239,81 zł 259,00 zł

Uzyskane z cienkich tkanek mezynchemalnych (osierdzie wieprzowe) metodą opracowaną przez Tecnoss, suche Membrany Special ulegają całkowitej resorpcji.

Uzyskane z cienkich tkanek mezynchemalnych (osierdzie wieprzowe) metodą opracowaną przez Tecnoss, suche Membrany Special ulegają całkowitej resorpcji.

Po nawilżeniu Membrana Special staje się przezroczysta i elastyczna; ukierunkowuje wzrost nabłonka i zapobiega jego wrastaniu. Jej działanie wspomaga więc optymalną regenerację tkanki kostnej leżącej pod membraną. Sposób użycia:
Membranie należy nadać żądany kształt za pomocą nożyczek. Następnie namoczyć w letnim roztworze fizjologicznym. Kiedy membrana osiągnie już żądaną elastyczność, należy ją umieścić w przygotowanym wcześniej miejscu wszczepu.

W leczeniu stomatologicznym, bardzo ważne jest by przygotować kieszonkę za pomocą dźwigni, by uzyskać dobre przyleganie membrany w miejscu wszczepu po zaszyciu brzegów. Jeśli nie jest to możliwe, zaleca się założyć szew  kopertowy, dzięki któremu krawędzie dziąsła przytrzymają membranę.

Jeśli Membrana Special z jakiegokolwiek powodu, rozchodzi się (na przykład, wtórne rozerwanie krawędzi) nie należy jej usuwać; jej plastyczność i konsystencja pozwalają na całkowite zagojenie rany przez ziarnowanie.

Wskazania kliniczne:
Periodontologia: Membrana Special może być stosowana jako separator kości od tkanek miękkich w zabiegach leczenia recesji dziąseł.

Implantologia: ochrona błony zatoki przed założeniem biomateriału, zamykanie preforacji błony zatoki, ochrona biomateriału umieszczonego w ubytkach poekstrakcyjnych.


Teraz nowość!

Aplikacja na urządzenia mobilne OsteoBiol App (Apple, Android) to multimedialny katalog biomateriałów, kompedium wiedzy o procedurach GBR/GTR, a także moduł do pracy z pacjentem, z pomocą którego wytłumaczenie planowanego zabiegu i uzyskanie zgody pacjenta stanie się łatwiejsze niż kiedykolwiek!

Do ściągnięcia za darmo ze sklepów iStore i Google Play na tablety i telefony komórkowe!