12.051.15Z Kleszcze do ekstrakcji # 51Z

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Helmut Zepf
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • Cena netto: 624,07 zł 674,00 zł

Kleszcze do ekstrakcji # 51Z, uniwersalne - góra.

Kleszcze do ekstrakcji # 51Z, uniwersalne - góra.

RoBa-Edition Helmut Zepf to nowa generacja kleszczy do ekstrakcji zębów.

Zostały specjalnie zaprojektowane z myślą o ekstrakcji komfortowej dla stomatologa i delikatnej dla pacjenta.

Opatentowane kleszcze RoBa-Edition powstały przy współpracy z Dr Beck jako konsekwentny rozwój konwencjonalnych kleszczy w celu wykorzystania zalet głęboko chwytających kleszczy. Zmodyfikowane dzioby kleszczy są idealnie dopasowane do powierzchni zęba, co zapewnia maksymalną stabilność chwytu podczas ekstrakcji. Dodatkowo dzioby RoBa dostosowane są indywidualnie do specyfiki anatomicznej każdego zęba zarówno w szczęce jak i żuchwie (siekacze, kły, przedtrzonowce, trzonowce i  zęby mądrości).

W związku z tym, że każdy ząb posiada wypukły kontur korony (od strony policzkowej i podniebiennej/językowej) dzioby kleszczy zaprojektowano uwzględniając ich anatomiczną budowę. Kształt i forma rączki natomiast pozwala nie tylko na odciążenie narzędzia ale również na optymalną transmisję siły podczas ekstrakcji.Dzioby kleszczy zostały zaprojektowane i wykonane tak aby:

- kleszcze pasowały idealnie do powierzchni usuwanego zęba – „otulały” go na wielu płaszczyznach stycznych – co zapobiega ułamaniu korony podczas ekstrakcji,
- zwężone dzioby były w stanie wejść w kieszonkę i złapać ząb za korzeń,
- dopasowanie dziobów do zęba zapewniało jego swobodną ekstrakcję zarówno podczas ruchów rotacyjnych jak i ciągnących – bez „ślizgania się” zęba w kleszczach.

Kleszcze RoBa-Edition Helmut Zepf dostępne są w 3 wersjach:

- Standardowej – wykonanej z wysokiej jakości stali nierdzewnej – posiadają wszystkie zalety kleszczy RoBa – narzędzia te oznaczone są symbolem Z.

- Onyx Design – wykończenie czarną onyxową powłoką – ekstremalnie gładka i odporna na zarysowania powierzchnia – narzędzia Onyxowe oznaczone są symbolem ZTI.Strona w katalogu 05-31