12.051.15ZS Kleszcze do ekstrakcji # 51Z z ząbkami, szczęka

  • szt.
  • Cena netto: 662,96 zł 716,00 zł

Kleszcze do ekstrakcji # 51Z z ząbkami, szczęka - uniwersalne prawe/lewe

Kleszcze do ekstrakcji # 51Z z ząbkami, szczęka - uniwersalne, prawe/lewe

RoBa-Edition to nowa generacja kleszczy do ekstrakcji zębów.

Rescue-Line to gama kleszczy, które ze względu na swój kształt są niezastąpione w przypadku gdy podczas ekstrakcji korona zęba ulega złamaniu.

Zostały specjalnie zaprojektowane z myślą o ekstrakcji komfortowej dla stomatologa i delikatnej dla pacjenta.

Opatentowane kleszcze RoBa-Edition powstały przy współpracy z Dr Beck jako konsekwentny rozwój konwencjonalnych kleszczy w celu wykorzystania zalet głęboko chwytających kleszczy. Zmodyfikowane dzioby kleszczy są idealnie dopasowane do powierzchni zęba, co zapewnia maksymalną stabilność chwytu podczas ekstrakcji. Dodatkowo dzioby RoBa dostosowane są indywidualnie do specyfiki anatomicznej każdego zęba zarówno w szczęce jak i żuchwie (siekacze, kły, przedtrzonowce, trzonowce i  zęby mądrości).

W związku z tym, że każdy ząb posiada wypukły kontur korony (od strony policzkowej i podniebiennej/językowej) dzioby kleszczy zaprojektowano uwzględniając ich anatomiczną budowę. Kształt i forma rączki natomiast pozwala nie tylko na odciążenie narzędzia ale również na optymalną transmisję siły podczas ekstrakcji.Dzioby kleszczy zostały zaprojektowane i wykonane tak aby:

- kleszcze pasowały idealnie do powierzchni usuwanego zęba – „otulały” go na wielu płaszczyznach stycznych – co zapobiega ułamaniu korony podczas ekstrakcji,
- zwężone dzioby były w stanie wejść w kieszonkę i złapać ząb za korzeń,
- dopasowanie dziobów do zęba zapewniało jego swobodną ekstrakcję zarówno podczas ruchów rotacyjnych jak i ciągnących – bez „ślizgania się” zęba w kleszczach.

 

Strona w katalogu 05-15, 05-31