17.008.02LL X-Proximator Lindo-Levien z ząbkami, zagięty 2.5 mm, mezjalny

  • szt.
  • Cena netto: 355,56 zł 384,00 zł

X-Proximator Lindo-Levien 2.5 mm z ząbkami, końcówka zagięta, smukła i płasko zakończona - idealnie dopasowana do powierzchni mezjalnych usuwanego zęba.

We współczesnej stomatologii implantacja natychmiastowa z wszczepieniem implantu bezpośrednio po usunięciu zęba staje się coraz bardziej popularna. Aby postępować zgodnie z zasadą minimalnej inwazyjności, podczas ekstrakcji konieczne jest zachowanie w jak największym stopniu otaczających tkanek twardych i miękkich.

 

W tym celu oferta X-tool została uzupełniona o 4 zmodyfikowane instrumenty w wersji Lindo-Levien z ząbkami.

 

Drobne ząbki Lindo-Levien umożliwiają dopasowanie narzędzia X-tool do korzenia zęba w taki sposób, aby się nie ślizgało, ułatwiając w ten sposób ekstrakcję zęba poprzez luksację, eliminując jednocześnie potrzebę użycia dźwigni.

 

X-Proximator Lindo-Levien z ząbkami to narzędzie do luksacji, o rozmiarze 2.5 mm, przeznaczone do zastosowania podczas procedury ekstrakcji zęba, dostęp mezjalny.

Ten instrument luksujący ma końcówkę zagiętą, smukłą i płasko zakończoną z ząbkami - idealnie dopasowaną do powierzchni mezjalnych usuwanego zęba.

  • Specjalnie ukształtowana rączka narzędzia (kształt "choinki") nie pozwala na ślizganie się ręki stomatologa, nawet jeśli rękawiczka jest mokra.
  • Kształt rączki nie przypomina standardowej dźwigni, instrument wymusza chwyt podobny do trzymania ołówka, przez co praca jest dużo bardziej precyzyjna a ekstrakcja delikatniejsza.
  • Narzędzie jest zmatowione za pomocą specjalnych piasków na ostatnim etapie polerowania, dzięki czemu światło lampy nie odbija się w instrumencie.


UWAGA!
Narzędzi z serii X-Tool nie należy stosować jak dźwigni (do wywarzania zęba), gdyż są to narzędzia precyzyjne i ostre, przez co bardziej wrażliwe na przenoszenie siły!

Wszystkie instrumenty X-Tool przeznaczone są do ekstrakcji zęba poprzez luksację - przecięcie włókien Sharpeya
.